Българският хардкор проект SCARS WE INHERIT с дебютен сингъл и видео

26 юни 2025, 07:34 ч. 335 / 23 4
пред./следв.

   Новият роден хардкор проект SCARS WE INHERIT представя дебютния си сингъл и видеоклип към него. Песента се казва "Flicker" и е с гост-вокалист Joel Dickson от DREAM DEMON. Може да гледате видеото онлайн чрез плейъра по-долу. Парчето се разпространява чрез музикалните дигитални платформи.

   История на групата:

Scars We Inherit е създадена през 2023 г. в София, България от Кръстан Алексиев (китари) и Даниел Димитров (барабани). Групата е повлияна от съвременните метъл поджанрове метълкор, джент и деткор като началото ѝ е поставено като инструментален онлайн проект с намерението да се превърне в пълноправна банда.

Даниел започва развитието си като музикант от ранна тийнейджърска възраст и бивайки възпитаник на Национално Музикално Училище “Любомир Пипков”, преминава през различни класически инструменти, музикални жанрове и формации. През 2015-та година представлява България заедно с групата Dash the Effort на Wacken Open Air Battle. Взимал е и участие на Българската рок и метъл сцена с албума Time of Changes на Project Arcadia и едноименното EP на Spectre of Sanity. Кръстан се занимава с музика още от детска възраст - започвайки с пиано, но на 12 открива електрическата китара, вдъхновен от рок и метъл сцената. Като тийнейджър свири авторска музика в младежки ъндърграунд групи в Германия. По-късно разширява музикалните си познания, изучавайки джаз китара при Sandra Hempel и Johannes Wennrich. Около 20-те си години се насочва към прогресив метъл, повлиян от Opeth, Katatonia, Karnivool и Tool. Сблъсъкът с модерни групи като Periphery и Animals As Leaders го вдъхновява да премине към 8-струнна китара и да се фокусира върху съвременната метъл сцена.

В момента Scars We Inherit работят по няколко нови композиции, като паралелно с това групата търси постоянен вокалист от България и съседните държави.

 

scars we inherit

Свързани новини

Няма свързани новини.



Коментари   (4)

Име или псевдоним:


Коментар (на кирилица):


Евис 26.06.2025 23:31:29 отговори + 2 1
Това е всичко друго, но не е хардкор Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Remember Tomorrow 26.06.2025 22:39:45 отговори + 4 0
Може да звуча много old school, но аз под хардкор разбирам звучене като Madball, Biohazard, Ryker's... Това тук ми блъска повече на Линкин Парк отколкото на горните групи. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

джезве с кокаляк 28.06.2025 19:02:02 + 1 0
Звучиш си на точно място. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

NeVs 26.06.2025 10:31:46 отговори + 5 0
Парчето е много яко! Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

▲ Горе

WeRock.bg не носи отговорност за мненията към новините на този сайт.

Забранено е: писането на български език с букви от латинската азбука; писането на коментари, съдържащи груби обидни изрази, независимо срещу кого са насочени; писането на коментари от един и същи потребител, но с различни имена с цел манипулация; писането на конфликтни, провокативни, нецензурни и др. подобни коментари; писането на коментари, представляващи явна или скрита реклама.

WeRock.bg си запазва правото да заличава и всякакви други коментари, които прецени като некоректни или ненужни.

ВАЖНО: Коментарите НЕ са начин за контакт с WeRock.bg. Ако имате въпроси към нас, пишете на имейл адресите, посочени в "Контакти".