CRIMSON GLORY за първи път в България на 4 юли 2026 г.
Получихме следното съобщение:
Славните Crimson Glory с първи концерт у нас!
Концертът ще е на 4-ти юли 2026 г. в клуб Live & Loud (София, ул. Позитано №8). Билети в офис мрежата на EasyPay и от epaygo.bg: https://epaygo.bg/3622613739 Цената им ще расте с наближаване на датата на концерта. Има ограничено количество като опция „ранно пиле“. В деня на концерта, ако има останали билети, ще се продават само на входа на клуба на цена, която ще бъде обявена допълнително.
Crimson Glory са една от най-влиятелните групи както в power, така и в progressive metal средите. Стават международно известни в средата на 80-те години и са считани за едни от пионерите на американското progressive metal движение, заедно с групи като Queensrÿche, Dream Theater, Fates Warning и Watchtower.
Първите два албума на групата – „Crimson Glory“ от 1986 г. и „Transcendence“ от 1988 г. са признати от медиите по цял свят за безспорни шедьоври и едни от най-влиятелните албуми в този стил.
„Transcendence“ е широко признат за знаков progressive/power metal албум, похвален за епичния си мащаб, изтънченото композиране и зашеметяващия, театрален глас на вокалиста Midnight, съчетаващ високи тонове с богат среден диапазон, подкрепен от сложна китарна работа и атмосферна продукция. Критиците подчертават уникалната му комбинация от heavy metal с мелодични, дори романтични елементи, създавайки вечна класика. Считан за изключително влиятелен албум, изпреварил времето си с амбициозното си съчетание на стилове.
Frank Trojan от емблематичното немско списание „Rock Hard“ го формулира в рецензията си за „Transcendence“ преди повече от три десетилетия така: „Усещането и съвършенството, с които Crimson Glory работят, са безпрецедентни. Който пренебрегне този шедьовър, извършва, така да се каже, самоунижение.“
За всеобщо съжаление, вокалистът Midnight умира през 2009 г.
Наред с основните членове-основатели Ben, Jeff и Dana, през 2023 г. групата обяви, че към Crimson Glory се присъединяват поразителният нов вокалист Travis Wills и китаристът Mark Borgmeyer. Нов албум е планиран за първата половина на 2026 г.Китаристът Ben Jackson: „Новият албум ще бъде страхотен и има прилики с първите два албума, но в същото време излъчва модерно усещане.“
Вокалистът Travis Willis: „Да стана новият вокалист на Crimson Glory е голяма чест за мен. Никога в живота си не съм си представял, че ще пея за една от любимите ми групи, които слушах като дете и чиито плакати висяха по стените ми. Все още ми се струва нереално, просто лудост. Понякога, когато спра за миг, когато шумът утихне, се отпускам и осъзнавам... човече, ти пееш за Crimson Glory! Обещавам на всички фенове, че ще дам всичко от себе си, за да възстановя магията и мелодията на Crimson Glory. За мен това е чест и привилегия и съм много благодарен за възможността да бъда част от възраждането на групата.“
Не е ясно кога и дали тази легендарна група въобще ще дойде отново у нас. Така че, не пропускайте!
видео: https://www.youtube.com/watch?v=K66dL16MVy0
Очаквайте още информация и следете подробностите във Фейсбук събитието на страницата на клуб Live & Loud тук: https://www.facebook.com/events/1807702239940841

Рогатия и зъбат
4.01.2026 14:51:38
отговори
+ 1 – 3
Ще отида, няма да отида, ще отида, няма да отида...Абе я отида, я не...
Metal Pro
31.12.2025 09:08:13
отговори
+ 9 – 1
Много хубаво, но Live&Loud няма ли да е малък за тази група?
MetalHeadbanger
31.12.2025 12:25:14
+ 24 – 3
В Live&Loud ще е събитието защото Викса е и организатор на самият концерт.И логично да се проведе там където той е управител.А относно дали клубът не е прекалено малък за публиката на Crimson Glory едва ли при положение,че може и да са стара и култова банда но в същото време са и банда която "придърпва" към себе си една специфична публика която въобще не е многобройна.Отделно много голяма част от феновете има са на по 40+,50+...и съответно много от тях са се пръснали нейде из света.Така,че живот и здраве концерта ще е в една малка и душевна обстановка в която и банда и фенове ще се потопят в онзи тъй вълшебен дух на 80-те и 90-те...Когато като,че ли нещата бяха една идея по-истински и по-фенски.
Нека новата 2026 година бъде за Всички фенове на истинската музика по-здрава,спокойна в личен план и буйна и ненаситна в духовен и концертен такъв.Музика има и ще има за всички вкусове само да сме в кондиция и от правилната страна на почвата...
Живи и Здрави!!!...и 2026-та пълна с торба от концертни усмивки!!!
Ordog
30.12.2025 19:55:44
отговори
+ 4 – 11
Без Midnight...
Live & Loud
30.12.2025 22:13:08
+ 13 – 1
Ето как се справя новият вокалист. Хората масово му се кефят, както се вижда в коментарите под клипа.
https://www.youtube.com/watch?v=FzdAJaIigTM
WeRock.bg не носи отговорност за мненията към новините на този сайт.
Забранено е: писането на български език с букви от латинската азбука; писането на коментари, съдържащи груби обидни изрази, независимо срещу кого са насочени; писането на коментари от един и същи потребител, но с различни имена с цел манипулация; писането на конфликтни, провокативни, нецензурни и др. подобни коментари; писането на коментари, представляващи явна или скрита реклама.
WeRock.bg си запазва правото да заличава и всякакви други коментари, които прецени като некоректни или ненужни.
ВАЖНО: Коментарите НЕ са начин за контакт с WeRock.bg. Ако имате въпроси към нас, пишете на имейл адресите, посочени в "Контакти".



