Над 33 хиляди фенове са посетили "Midalidare Rock 2026"
Получихме следното съобщение:
За поредна година Midalidare Rock In The Wine Valley разтърси долината на виното. Над 33 000 души посетиха фестивала за трите дни и по традиция в последния ден бяха обявени датите за следващото издание, което ще се проведе между 9 и 11 юли 2027-а, а първият обявен хедлайнер за догодина е Dropkick Murphys. Билетите за седмото издание на фестивала влизат в продажба идния четвъртък, 16 юли в 10:00 часа.
За първи път в България публиката се срещна с пънк-рок легендите Bad Religion, които бяха хедлайнери в първия ден на Midalidare Rock In The Wine Valley 2026. Фестивалът беше открит от Славея Иванова, победителка в „Гласът на България“ 2024, която представи бандата Seya Nightingale, създадена специално за участието им на Midalidare. На сцената се качиха още Tidal Dreams, Eclipse и Visions of Atlantis, посрещнати с бурни викове от феновете. На After Party сцената в първата вечер публиката видя Lampa и Васко Кръпката, които изпълниха хълма на винарната до краен предел.
Вторият ден беше денят на Powerwolf, които бяха обещали мащабно огнено шоу и удържаха на думата си. Всяка песен от сета им беше съпровождана от огън и светлини, допълнени с театрално шоу и много грим. Преди тях публиката се срещна с Gotthard, които бяха хедлайнер на първото издание на фестивала през 2017 и споделиха колко са впечатлени от развитието и мащаба на Midalidare Rock 2026. Korpiklaani, Warkings и The Baboon Show бяха другите банди за деня, които поддържаха настроението през цялото време. След основните групи отново беше ред на After Party сцената, на която се качиха Required и Конкурент. Емил Анчев беше взел подкрепление и пя със своята дъщеря Мариана.
„Тиквите“ от Helloween закриха фестивала с шоу, в което представиха 40 години история. Публиката буквално остана без дъх по време на двучасовия спектакъл. В последния ден на сцената се качиха още Gloryhammer, Ashes of Ares, Hardcore Superstar и Burning Witches, които толкова харесаха фестивала, че отказаха да си тръгнат в предвидения час и останаха да се забавляват до края.
За поредна година Midalidare Rock In The Wine Valley предложи цялостно фестивално преживяване на посетителите. През всичките дни феновете имаха възможност да участват във футболни турнири, рок куиз, вело разходки, турнири по табла, винени турове и курсове, както и да се забавляват с Rock Hockey, който беше воден от Юлиан Вергов. За най-малките посетители имаше детски театър, работилници, водни атракции и много рок настроение. Най-запалените фенове чакаха на опашки за срещи и автографи от любимите си банди. Тази година Фестивалът постави рекорд на Meet&Greet сесиите, предоставяйки възможност за срещи с Visions of Atlantis, Eclipse, Gotthard, Warkings, Gloryhammer, Ashes of Ares и най-чаканата и посетена среща с хедлайнерите Powerwolf.
Midalidare Rock In The Wine Valley ще се проведе от 9 до 11 юли 2027 г. Билетите влизат в продажба на 16 юли, четвъртък в 10:00 часа в мрежaта на Eventim в цялата страна, както и в OMV, Билетен център на НДК, Технополис и Български пощи.
Деца до 12 години влизат без билет.Пълна информация за Midalidare Rock In The Wine Valley
https://midalidarerock.bg.

Чебишов
16.07.2026 07:52:38
отговори
+ 0 – 1
Факт е, че тази година беше по-слабо посещението. Като доста хора при отпадането на twisted sister са се отказали да идват въобще. Helloween си имат много фенове , но Manowar сякаш имат повече и затова говорят и цифрите за посещението, че имам някакъв спомен за 2025 май бяха около40-45 хил. общо за трите дни. Ако през 2027 не успеят да докарат някоя по-голяма банда, цифрите пак ще са същите, че може и по-зле да са. Иначе организацията си беше на ниво, цените очаквано високи ( но не като на фест тиим ). на 31.07.27 Manowar ще свирят в Истанбул , защо ли си мисля че може да наминат през БГ около средата на месеца
да спасят фестивала.
Tyr
14.07.2026 18:44:31
отговори
+ 6 – 2
Това с преброяването е голяма стъкмистика. Много прилича на мобилните оператори. Виваком пуска прессъобщение-ние сме най-бързата мобилна мрежа. А1 пуска същото, Йетел същото. Иди разбери кое е вярно.
Пешо
14.07.2026 15:48:32
отговори
+ 15 – 0
Единствената ми забележка, че бирата беше доста скъпа - 4€ . Гледам, че масово е такава цената на доста концерти (Scorpions, Iron Maiden и др.) Храната също е поскъпнала. Всичко друго беше супер - организация, къмпинг, групи и тн. Няма да е лошо организаторите да почнат да канят и по-тежки групи. Живот и здраве догодина пак.
Любо
15.07.2026 15:01:37
+ 6 – 0
Факт, обаче за сметка на това половинка вода с капачка (който не е бил на концерт на Фест Тийм, само той не знае това какъв фактор и бонус е), 1 евро, то в подлеза на Орлов е по-скъпа, бахти. Така че евала!!! А бирата е скъпа, ама поне имаш 15 вида наливни вносни бири, вместо за същите пари - "Туборг"... А в Румъния на Металика за същите пари беше още по-лошо - Beck's....
два квадрата
14.07.2026 13:42:53
отговори
+ 23 – 2
Спокойно беше и трите дни поради по-слабата посещаемост. Имам една молба обаче - ако организаторът чете мненията тук МОЛЯ за в бъдеще най-накрая вземете мерки за тези с постелките. Или им ги взимайте или ги пращайте най-отзаде. Писна ми да заобикалям пикници и да внимавам да не настъпя някой само защото съм решил да се забавлявам като нормален фен.
asd
14.07.2026 13:21:48
отговори
+ 23 – 1
Как може Мидалидаре толкова години да създават кадърни изображения за фестивалите си, а тази година всичко беше AI баламача? По рекламните материали, по чашите, по мърча??? Да ПРОДАВАТЕ тениски и шапки с картинки, излязли от chat gpt, е адски малоумно, особено като почти 10 години сте го правили с истински art. Дано се почерпите хубаво със спестените 200 евро, които можехте да дадете на някой студент по изкуство да ви създаде нещо наистина оригинално...
Hard&heavy
14.07.2026 11:35:12
отговори
+ 6 – 2
Броителната с/ма явно брои едно към гьотере. Малко над 11 хиляди сме били за Кай Хансен (The Great) и компания. Отидох специално за тях и като Освободител, без насилие, се изтипосах отпред при тва. Масово се обсъждаше, че при това третият ден сме били х2, в сравнение с първите 2 дни. Та как, при положение, че 23, 24 и 25 год капацитета беше на мах, ся се усещаше осезаемо, че сме рехави. Та как при пит за 17- 18 хиляди, преминаха 33?! Следва нали, по презумция, от тези 33 К да са били на 12.07. от 22.15 до 0.30, поне 20- 25 хиляди(което е невъзможно), там?! Щото през останалото време назад... Малко като сводка от Донбас
Име
14.07.2026 10:43:05
отговори
+ 9 – 0
Тазгодишното издание се получи много добре и имаше достатъчно разнообразие откъм групи. Няма как всички да се харесат от всеки. На мен пък ми хареса това, че имаше една идея по-малко хора и липсваше гъчканено. Теренът все пак си има ограничен капацитет.
Първия ден хората бяха осезаемо по-малко, а по време на изпълнението на Bad religion половината публика спеше на одеяла отзад. Това го нямаше следващите 2 дни, когато и хората бяха повече.
Аванса
14.07.2026 11:04:54
+ 6 – 4
Прав си, че няма как да се хареса на всички - на мен хич не ми харесва хора ДА СПЯТ на феста - независимо дали на одеяла, или прави. Не ми харесва да е рехаво - все едно в полупразен салон да гледаш театър - даже звукът е различен, когато няма хора, кънти. Въобще за мен това е тъжна картинка, затова ико така продължава, съм аут. Като гледам, има поне 17 000 като мене, които са се отказали. Мисля, че имам право от тяхно име да изразя разочарование, защото ОБИЧАМ ТОЗИ ФЕСТ и не искам да ме гонят от него. А които си го харесвате в този вид, посещавайте го, наистина не искам да умира. Аз и другите стари рокфенове вероятно ще се отправим към съседна Румъния.
Феникс на грил
14.07.2026 23:53:36
+ 9 – 0
Не, просто тая година има една огромна дупка с формата на Manowar в лайнъпа. Оттам ти идва разликата - че Manowar, които бяха на фестивала миналата година, по-в България са по-популярни от всичките тазгодишни групи, взети заедно. Не са се отказали хора, просто миналата година имаше прилив, какъвто не може да става винаги.
Сега, аз за пореден път не можах да отида. Имам си лични проблеми, които разрешавам в момента, но пък поне... Деанам. Обичам Helloween, но съм ги гледал пет пъти на живо вече. Powewolf съм ги гледал два пъти. Visions of Atlantis и Warkings ми се гледаха, ама...
Не знам, догодина ако е на това ниво фестивалът и имам възможност, ще отида.
Наблюдател
14.07.2026 09:58:02
отговори
+ 12 – 3
Сега се връщам.
Стана много як фестивал.
Това не случайно се нарича музика НС ЖИВО.
Какво искате? Всяка година е различна. Или искате една година като ви хареса после всички останали задължително да са точно като нея?
......................
14.07.2026 09:52:23
отговори
+ 7 – 4
Страхотен фест, догодина пак!
AVA
14.07.2026 13:42:05
+ 4 – 9
Не посещавам фестивали в България, така че мрънкането ти ми е напълно безполезно. Явно си леко спрял, консервативен фен, чийто опит за подобни събития се изчерпва само с Мидалидаре. Вместо да се тръшкаш, вземи поразшири малко границите. Има достъпни и много, ама МНОГО по-качествени събития от нашенските.
Аванса
14.07.2026 14:15:53
+ 5 – 7
Не е мятото под този пост, но все пак ще ти отговоря на заяжданията. Аз, приятелю/приятелко, дали съм консервативен или не, си е мое право - важното е, че 17 000 "консервативни" като мен не са отишли т.г. на Мидалидаре. Колкото до чужбина - хубаво, че го можеш, но не всички имат възможност - и парична, и здравословна - да пътуват и да нощуват в чужбина. Именно затова много се радвам на нашите фестивали и в частност на Мидалидаре. Ти си ходи в чужбина, щом искаш и щом не ти пука, че Мидалидаре рок фест се свива заради менидмънта си, който точно като тебе е решил, че не са му важни такива като мене. Накрая - вероятно ще те послушам и ще отида на румънския Рокщад в края на месеца - там някакси са събрали групи за консерватори като мене.
Аванса
14.07.2026 09:33:05
отговори
+ 10 – 11
Ето инфото на WeRock от 14 юли 2025 г. (миналата година), информацията е подадена от самото Мидалидаре: "Получихме следното съобщение:
Над 50 000 разтърсиха Долината на виното..."
Е, миналата година бяхме 50 хиляди, сега са били 33 хиляди! После ми слагайте минусите, като казвам, че БЕЗ ИСТИНСКИТЕ РОКГРУПИ И БЕЗ ИСТИНСКИТЕ РОКФЕНОВЕ Мидалидаре скоро ще е само хубаво вино!
AVA
14.07.2026 11:23:10
+ 12 – 4
Пич, защот си толкова обсебен от тоя фестивал?! Нали знаеш, че има изключително много музикални събития в България и чужбина, които можеш да посетиш и да ти харесат? Не е нужно да мрънкаш под всяка новина за Мидалидаре по няколко пъти. На никой не му дреме чак толкова за недоволството ти...
Аванса
14.07.2026 12:03:57
+ 10 – 7
Нужно е да мрънкам. Защото ако тук пишете само тези, които му се радвате, ще се добие впечатлението (най-вече от организаторите), че всичко е наред и фестът прогресира. Не, не е наред, фестът се сви наполовина и аз изразявам мнението на напусналата половина - да, обсебен съм, защото фестът беше годин и защото ИСКАМ ДА ГО ИМА. Ако нашата половина я няма, постепенно и фестът ще изчезне - което е лошо и за вашата половина. Та моето мрънкане е полезно и за теб.
Феникс на грил
14.07.2026 15:54:03
+ 7 – 1
Аванса, нали се сещаш през какво им е на организаторите на концерти за вечно недоволните мрънкачи?
Аванса
14.07.2026 16:05:46
+ 2 – 6
@ Феникс - Все си мисля, че има смисъл от обратната връзка (пък дори да я наричате мрънкане), когато става дума за пазар и пари. Ако визираш конкретния фест - може и да си прав. Много добре знам кой е собственикът, откъде е родом, и че не печели, а си прави кефа и реклама на виното. Знам и че с продажби на билети от 3 милиона евро едва ли можеш да поканиш и половината групи на феста. Но, по дяволите, да си мълчим ли? Просто да си подвием опашката, да кажем - ами като не ни харесва феста, на други им харесва. Като не ни харесва страната ни, на други им харесва, а ние да си търсим друга. Да, аз мога и без този фест, но мразя нещо хубаво да се затрива и затова пиша тук. А ако мислиш, че не се затрива, сравни посещаемостта 2025 и 2026. Цифрите са неумолими.
Keeper of the seven keys
14.07.2026 09:15:55
отговори
+ 7 – 23
Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.
Дъртия
14.07.2026 15:20:02
+ 8 – 0
Усещам иронията, но запада не запада - тая сутрин букинг ми даде , че 93% от легловата база в града за датите догодина вече е запълнена…
Аванса
14.07.2026 15:51:45
+ 1 – 5
@ Дъртия - ти на Booking не се осланяй. Те старозагорци отдавна свалиха хотелите от платформите и точат зъби. После ги пускат. На мен ми е любопитно колко билети на зелено ще се продадат. Но понеже няма как да разберем (едва ли от Мидалидаре ще се похвалят...), ще наблюдавам с любопитство като пуснат местата за палатки - тамо по схемата веднага ще лъсне колко ще е посещаемостта. Ако не се изхитрят за догодина да няма схема, разбира се![]()
WeRock.bg не носи отговорност за мненията към новините на този сайт.
Забранено е: писането на български език с букви от латинската азбука; писането на коментари, съдържащи груби обидни изрази, независимо срещу кого са насочени; писането на коментари от един и същи потребител, но с различни имена с цел манипулация; писането на конфликтни, провокативни, нецензурни и др. подобни коментари; писането на коментари, представляващи явна или скрита реклама.
WeRock.bg си запазва правото да заличава и всякакви други коментари, които прецени като некоректни или ненужни.
ВАЖНО: Коментарите НЕ са начин за контакт с WeRock.bg. Ако имате въпроси към нас, пишете на имейл адресите, посочени в "Контакти".




