Турнето на IRON MAIDEN, което очкваме на 26 май, започна снощи, вижте сетлист

24 май 2026, 07:57 ч. 9872 / 193 31
пред./следв.

   Само два дни ни делят от шестото гостуване на британските хеви метъл легенди IRON MAIDEN, което ще бъде и първо на националния стадион "Васил Левски" в София. Турнето под надслов "Run for Your Lives" вкюлчва само песни от дебютния албум на групата до "Fear of the Dark" (1992). Едва ли има фенове, които на 26 май ще са много недоволни от това.

   Няма как и сетлистът да не е преизпълнен с класики. Вкл. култовата "Infinite Dreams", изпълнена на живо за първи път от 1988 г. (!!!) насам. Включени са общо 17 композиции. Снощи, 23 май, на Олимпийския стадион в Атина, Гърция, IRON MAIDEN изпълниха следния сетлист:

01. Murders in the Rue Morgue
02. Wrathchild
03. Killers
04. Phantom of the Opera
05. The Number of the Beast
06. Infinite Dreams (Tour Debut, First performance since 1988)
07. Powerslave
08. 2 Minutes to Midnight
09. Rime of the Ancient Mariner
10. Run to the Hills
11. Seventh Son of a Seventh Son
12. The Trooper
13. Hallowed Be Thy Name
14. Iron Maiden
Бис:
15. Aces High
16. Fear of the Dark
17. Wasted Years

 

iron maiden

още за:

Iron Maiden


Онлайн магазин за метъл мърч Metal Univers
Коментари   (31)

Име или псевдоним:


Коментар (на кирилица):


Владе 26.05.2026 12:04:43 отговори + 4 0
Iron MAiden vs Anthrax. и преди са го правили, но за първи път ще присъствам лично - две от най-любимите ми групи - яко.
Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

DeepZone 26.05.2026 11:46:34 отговори + 2 19
Точно три велики песни от 17 (Седмият син, Инфинит дриймс и Изгубените години) , 14 меко казано средняшки парчета, дори някои като първите 5 безумно слаби за класата на Мейдън) - просто няма как да дам 100 еро за тези пенсии при такъв сетлист. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

даскал 26.05.2026 11:55:03 + 12 3
Какво се опита да кажеш?
Aces High и Fear of the Dark не са велики песни?
Fear of the Dark???
Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Владе 26.05.2026 12:06:34 + 9 1
един увесил нос "музикален критик" по-малко - екстра Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

DeepZone 26.05.2026 14:18:53 + 1 11
Даскале, разграничавай комерсиална от велика песен Велика песен е Afraid To Shoot Strangers, a не Фиъра в оня албум. Фиъра е велика само в очите на седмокласници, които не са слушали други песни на Мейдън. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Феникс на грил 26.05.2026 17:56:27 + 5 1
Гроздето е кисело. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Владе 26.05.2026 11:43:15 отговори + 2 0
Iron MAiden vs Anthrax. и преди са го правили, но за първи път ще присъствам лично - две от най-любимите ми групи - яко.
Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

даскал 26.05.2026 11:26:59 отговори + 6 2
Сетлистът е много добър. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Местен 26.05.2026 10:21:53 отговори + 2 10
Жалко! Имаше доста какво по-добро да изсвирят. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.


Aces High 25.05.2026 17:00:27 отговори + 7 0
Всъщност билет за терен с София 90 евро,същият в Румъния е 125...евро...и пак ще се ходи Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Metal Pro 25.05.2026 10:24:37 отговори + 2 5
Можеше Where Eagles Dare вместо Wrathchild, но всичко друго е Топ! Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Flight 666 26.05.2026 09:06:17 + 6 1
Е в Пловдив 2018-та не я ли чу? Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Metal Pro 26.05.2026 20:05:14 + 1 0
Може пак Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

QTZ 25.05.2026 07:22:10 отговори + 11 0
Много е яко че са свирили Infinite Dreams. И то за първи път от 1988. Надявам се и утре да я свирят понеже ми е от любимите им песни. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Messi 25.05.2026 08:36:19 + 6 0
И на мен ми е една от любимите песни! Много яко! Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Металург 25.05.2026 19:57:20 + 6 0
В началото на песента Infinite Dreams е записан много отчетлив високочестотен (за моето ухо) звук, който може да се използва при избор на тонколони.
Пожелавам позитивни емоции на публиката на стадиона в София!
Up the Irons!
Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Георги 24.05.2026 22:33:31 отговори + 11 3
Мейдън са велики, ама бг промоутърите ни правят на маймуни. Билетите в Румъния започват от 22 евро! Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Дъртия 25.05.2026 11:40:53 + 3 1
И даже вчера не ги включи в промоцията за 24 май. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Мими 24.05.2026 18:07:18 отговори + 11 6
Тел ми уай ай хед ту би а пауърслейв...
Ай донт уана дай, айм а год, уай кент ай лив он?
Уен дъ лайф гивър дайс, ол ъраунд ис лейд уейст...
Енд ин май ласт ауър айм а слейв ту дъ пауър оф деет
Слейв..ту дъ пауър оф... деееееетттттт
Поздравче
Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.


Стронций84 24.05.2026 15:41:47 отговори + 11 1
На 3 клика разстояние, но ето:
Among the Living
Madhouse
Caught in a Mosh
Metal Thrashing Mad
I Am the Law
Antisocial
(Trust cover)
Got the Time
(Joe Jackson cover)
Indians
Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Metal Pro 25.05.2026 10:22:26 + 6 0
Уникални са Антракс! Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Kiss_this 24.05.2026 13:31:16 отговори + 5 3
Може ли да видим и сетлиста на Антракс? Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Metal heart 24.05.2026 11:49:16 отговори + 8 0
Всъщност Fear of the dark излезе през 1992-ра! Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

WTfan 24.05.2026 11:08:52 отговори + 10 11
Всъщност сетлистът не е особено добър или балансиран. Липсват доста от емблематичните песни на групата от 80-те. Но както казаха хората по-долу: не ние взимаме решенията. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

UGIN 24.05.2026 11:38:02 + 19 4
Сетлистът е по-скоро: Знаем, че сте ни гледали поне 2 пъти, затова ето ви нещо по-различно от обичайното. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Бургерите на Димму 24.05.2026 15:07:13 + 14 1
WTfan ти колко точно сетлиста на групи с мащабите на Мейдън си съставял? Какво очакваш - сетлист, включващ всичко що според теб е класика, изпълнен в рамките на поне 5 часа. Турнето не тръгна вчера или днес. Сетлистът е пределно ясен. Както писа Чебишов, единствената разлика е Infinite dreams вместо The Clairvoyant. На който не му харесва, винаги може да си остане вкъщи! Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Феникс на грил 25.05.2026 02:14:51 + 7 2
Пет часа свириха Manowar в Каварна преди почти двайсет години - и дори тогава имаше хора да беснеят в коментарите, че не са им изсвирили тая или оная песен.

А сетлистът тук е горе-долу каквото исках аз. Жалко, че този път няма да мога да отида, обаче вече съм ги гледал два пъти, та...
Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

да бе 25.05.2026 04:28:18 + 2 1
По-точно бяха на сцената около 5 часа. Песните които изсвириха се побират в по-малко от 4 часа. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Чебишов 24.05.2026 10:54:12 отговори + 10 9
Предпочитах The Clairvoyant пред Infinite Dreams ... Но явно така са решили. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.


хаха 24.05.2026 09:26:11 отговори + 4 3
Имаме го : Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Стронций84 24.05.2026 08:12:19 отговори + 13 3
Това е! Там сме!! Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

▲ Горе

WeRock.bg не носи отговорност за мненията към новините на този сайт.

Забранено е: писането на български език с букви от латинската азбука; писането на коментари, съдържащи груби обидни изрази, независимо срещу кого са насочени; писането на коментари от един и същи потребител, но с различни имена с цел манипулация; писането на конфликтни, провокативни, нецензурни и др. подобни коментари; писането на коментари, представляващи явна или скрита реклама.

WeRock.bg си запазва правото да заличава и всякакви други коментари, които прецени като некоректни или ненужни.

ВАЖНО: Коментарите НЕ са начин за контакт с WeRock.bg. Ако имате въпроси към нас, пишете на имейл адресите, посочени в "Контакти".