Рок звезди от световна класа се присъединяват към Tobias Sammet за първия концерт на AVANTASIA в София

12 май 2026, 11:00 ч. 18325 / 212 20
пред./следв.

   За първи път в София ще можем да видим и чуем немската супер група AVANTASIA, която ще свири на 10 юни в "Asics Arena" (зала "Фестивална"). През 25-годишното си съществуване AVANTASIA се превърна в една от най-големите водещи сили в метъла с десет успешни албума (като например "Moonglow", който достигна до номер 1 в класациите), изцяло разпродадени световни турнета и участия като хедлайнъри на всички най-големи метъл фестивали.

   Tobias Sammet ще доведе в София рок звезди от световна класа като част от шоуто на AVANTASIA. Сред тях са съоснователят, вокалистът и основен композитор на хеви метъл групата PRETTY MAIDS Ronnie Atkins; вокалистът на MAGNUM Bob Catley; фронтменът на H.E.A.T Kenny Leckremo; вокалистът на KAMELOT Tommy Karevik; Herbie Langhans който е член на групи като FIREWIND, VOODO CIRCLE и SEVENTH AVENUE; италианската певица Chiara Tricarico, която в момента е вокалистка на групите SOUND STORM, RAVENWORD и MOONLIGHT HAZE; германският китарист, басист, продуцент и миксинг инженер Sascha Paeth, известен с работата си с банди като EDGUY, ANGRA, SHAMAN, RHAPSODY OF FIRE, KAMELOT, AFTER FOREVER и EPICA; германският клавирист и продуцент Michael Rodenberg, известен с прякора си Miro; и барабанистът Felix Bohnke (EDGUY).

   Очаква се в София звездната формация да изпълни сет от над два часа, в който ще чуем всички хитове на групата, както и нови парчета от последния им албум "Here Be Dragons", излязъл на пазара през февруари миналата година и считан за най-мощния албум на групата до момента.

   AVANTASIA: 10 юни, 20:00 часа "Asics Arena". Билетите са в продажба в мрежата на "Eventim" (поръчай онлайн).

 

avantasia

avantasia tobias sammet



Онлайн магазин за метъл мърч Metal Univers
Коментари   (20)

Име или псевдоним:


Коментар (на кирилица):


inFamouzzzBG 13.05.2026 13:15:21 отговори + 3 0
Ще остане само хубав спомен Reach out for the light с Киске. Вероятно ще се случи отново, но на някое много бутиково събитие... Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Попа 13.05.2026 10:18:11 отговори + 4 3
В тази зала който и да дойде, звукът винаги е тотална щета. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

даскал 13.05.2026 10:39:32 + 3 2
Глупости. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Fantomas 13.05.2026 08:47:12 отговори + 2 4
И сега какво ? Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Умен гущер 12.05.2026 20:48:10 отговори + 20 0
Рони Аткинс – един от най-добрите рок/метъл гласове на всички времена (за мен поне)! Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Аз 13.05.2026 09:36:37 + 1 0
Съжалявам , че няма да го видя и чуя отново!
Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Alldata 12.05.2026 17:41:39 отговори + 11 1
Kenny Lecremo е един от най-добрите певци в света в момента. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.


Наблюдател 12.05.2026 18:34:34 + 1 4
Но сигурно не е звезда. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

хейтър 12.05.2026 12:49:41 отговори + 3 22
Чак пък звезди Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

даскал 12.05.2026 14:59:32 + 18 4
Ronnie Atkins, Bob Catley, Tommy Karevik и Sascha Paeth са звезди. Ти искаш всички до един ли да са? Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Наблюдател 12.05.2026 12:39:34 отговори + 13 0
Сега вече отивам! Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Любо 12.05.2026 12:04:53 отговори + 12 3
***си, как може толкова епично нещо (без капка ирония) да е в тоя Асиск/Фестивална кънтилник, плача (( Да го направят на Vidas-а или нещо, ужас е това Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Metal Pro 12.05.2026 13:16:39 + 7 1
На Таря и Марко звука беше покъртително зле (от лична гледна точка), но разбрах, че на Opeth не е било много зле, понеже не бях там. А Видаса е на Фест Тийм и затова не е там. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Mosher 12.05.2026 15:05:32 + 5 2
Това са организаторите на Мидалидаре! Не са СВЕх или други изтърсаци!
А на Видас не е по-добре в никакъв случай!
Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Metal Pro 12.05.2026 11:49:17 отговори + 10 1
Ееее, Браво! Bob Catley се завръща, Томи ще го гледам 2 пъти за 3 дена и Kenny е много як. Браво! Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Hellrider 12.05.2026 11:22:01 отговори + 14 2
Супер, ама Here Be Dragons не е от тази година, а това с най-мощния албум, не знам как да го коментирам. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.


New 12.05.2026 11:46:30 + 7 2
Четене с разбиране му е майката... пише си, че е от миналата година А кой колко е мощен си е въпрос на разбиране за мощ
Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

Hellrider 12.05.2026 21:14:40 + 4 0
Коригирали са го, след като го написах. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

WeRock.bg 13.05.2026 07:42:25 + 7 1
Да, грешката беше в оригиналния прес-рилийз. Поправихме я след коментара на Hellrider. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

....................... 12.05.2026 11:02:26 отговори + 15 0
Евала, ще се радвам да видя отново Адкинс и Кътли, но много ще ми липсва Ланде. Никой не може да го замени в Promised Land и The Scarecrow. Този коментар има твърде много негативни оценки. Натиснете тук, за да го видите.

▲ Горе

WeRock.bg не носи отговорност за мненията към новините на този сайт.

Забранено е: писането на български език с букви от латинската азбука; писането на коментари, съдържащи груби обидни изрази, независимо срещу кого са насочени; писането на коментари от един и същи потребител, но с различни имена с цел манипулация; писането на конфликтни, провокативни, нецензурни и др. подобни коментари; писането на коментари, представляващи явна или скрита реклама.

WeRock.bg си запазва правото да заличава и всякакви други коментари, които прецени като некоректни или ненужни.

ВАЖНО: Коментарите НЕ са начин за контакт с WeRock.bg. Ако имате въпроси към нас, пишете на имейл адресите, посочени в "Контакти".